Poistenie Balak

O mne

Moje meno je Pavol Balák a pomáham ľuďom žiť život podľa ich vlastných predstáv.

Pracujem ako finančný sprostredkovateľ a vďaka tomu môžem pomáhať ľuďom vyberať správne finančné produkty, tak aby za ne platili čo najmenej a zároveň mali z nich čo najväčší úžitok. 

Vždy som sa snažil robiť si svoju prácu čo najlepšie. Vďaka tomu sa teraz starám o desiatky spokojných klientov. Aby som sa k tomuto dopracoval, stálo ma to veľa času, práce a obety. Táto cesta určite nebola jednoduchá ale stála zato, pretože môžem robiť prácu ktorá ma napĺňa. 

Chcete o mojom príbehu vedieť viac? Skrolujte nižšie 🙂 

Rozbehnutá kariéra strojného inžiniera...

Písal sa rok 2015, ja som končil strednú školu na Gymnáziu v Tvrdošíne. Ako mnoho ďalších študentov som ani len netušil kde pokračovať v štúdiu. Nakoniec som sa rozhodol ísť na technickú univerzitu do Žiliny, pre vyhliadku na výhodné zamestnanie som sa rozhodol pre strojnícku fakultu. V tom čase bola strojnícka fakulta v Žiline umiestnená prestížnym rankingovým systémom ARRA ako druhá najlepšia technická fakulta na Slovensku. Nemal som preto nad čím rozmýšľať. Vedel som že vyštudovaním technickej vysokej školy si zabezpečím dobre platenú prácu v stabilnom zamestnaní.

Päť rokov prešlo ako voda a ja som sa ocitol na konci mojej študijnej cesty s vyhliadkami na budúcnosť. Všetko vyzeralo naozaj skvelo, už popri škole som tri roky pracoval pre najväčšieho zamestnávateľa na Orave. Pred koncom štúdia sme dokonca boli dohodnutý na podmienkach ďalšej spolupráce a predo mnou sa črtala sľubná kariéra v Strojárskom priemysle.

Univerzitu som skončil s vyznamenaním s červeným diplomom.

Človek mieni, pán Boh mení...

Koncom roka 2019 sa vo svete začali objavovať prvé správy ohľadom nového vírusu Covid-19. Vtedy ešte nikto poriadne netušil aké následky to zanechá. Na Slovensku to prepuklo v marci a od vtedy všetko išlo dolu vodou. Táto kríza ovplyvnila mnoho životov, tak ako ovplyvnila aj ten môj.

Do podnikov na celom Slovensku prišla neistota, podniky nevedeli či budú mať zákazky a nevedeli či si budú môcť udržať pôvodných zamestnancov, ani ich nenapadlo naberať nových.

Pre mňa to znamenalo že od ponuky pracovného miesta sa odstúpilo. A ja som zrazu zo dňa na deň nevedel čo budem robiť a ako sa zariadim.

Ako mi rodinná tradícia pomohla ukázať nové smerovanie...

V podobnom prostredí som sa pohyboval odjakživa. Pretože otec pracoval ako likvidátor pre najväčšiu poisťovňu na Slovensku. A dovolím si tvrdiť, že je jeden z najväčších odborníkov na likvidáciu na Orave. Ľudia si preto k nám bežne chodili po rady, pýtali sa ako majú riešiť poistné udalosti, na koho sa majú obrátiť a ako si majú riešiť problémy po dopravných nehodách.  Za tieto roky sa u nás vystriedalo množstvo ľudí ktorí prichádzali s rôznymi problémami, na ktoré si nevedeli dať rady. Príbehy týchto ľudí mi pomohli uvažovať inak, vcítiť sa do kože týchto ľudí a chápať to čo prežívali.  Všetky tieto skúsenosti ma formovali a ani som len netušil že jedného dňa sa mi to môže hodiť.

Nápad, ktorý stál za vyskúšanie...

Po škole, čas plynul a ja som si stále nevedel nájsť prácu. Moja nálada bola na úrovni mrazu. Nevedel som čo budem robiť a uvažoval som už nad všetkými možnými profesiami. V tom som dostal nápad, ktorý stál za to vyskúšať ho.

Ten nápad spočíval v tom, že odložím kariéru strojného inžiniera bokom a začnem kráčať v šľapajach otca. Táto myšlienka mi postupom času začala dávať stále väčší zmysel, pretože som vždy chcel pomáhať ľuďom a táto oblasť pre mňa nebola novou.

Dal som sa na dlhú cestu, bez jasného konca. No ako sa hovorí – všetko zlé je na niečo dobré. Stará pravda ktorá stále platí. Náhoda života nás niekedy dovedie na cesty o ktorých sme pred tým ani len neuvažovali.

Nebol som si istý, či to vlastne bude fungovať...

Ak si niekto myslí že som sa do toho pustil a hneď mi to išlo od ruky, tak ho asi budem musieť sklamať. Moje začiatky neboli ani z ďaleka jednoduché a mal som mnoho pochybnosti a prekážok, ktoré som musel krok po kroku prekonávať. Vedel som že na Orave je množstvo poistných agentov, finančných agentov a ľudí ktorý sa pohybujú v oblasti financií. Preto som sa neustále držal pri zemi a nemal som z toho veľké oči.

Na začiatku som sa zameriaval na poistenie. Pýtal som sa ľudí v mojom okolí, aké poistky majú uzatvorené. Na moje prekvapenie som zistil, že väčšina platí oveľa viac ako by mohli alebo majú poistenie zle poskladané. Takýmto spôsobom som opravoval poistky, ktoré ľudia zbytočne preplácali a často ich ani poriadne neochraňovali. 

Postupne som k poistkám prikladal ďalšie produkty a ľuďom som tak mohol pomáhať v oveľa širšom zábere. Krok po kroku som sa tak zlepšoval a ľuďom prinášal stále vyššiu hodnotu.

Chýry sa šíria rýchlejšie ako oheň...

Orava je malá a chýry o niečom novom sa šíria veľmi rýchlo. Začali ma preto oslovovať ľudia ktorý potrebovali uzatvoriť poistenie, druhý pilier alebo pomôcť s uzatvorením hypotéky. Neustále som stretával nových ľudí, nové príbehy a emócie. Tieto problémy ma posunuli vpred tak ako človeka tak aj ako odborníka a špecialistu v oblasti financií. 

Išiel som do tohto projektu s cieľom zlepšovať ľuďom život a pomáhať im. A bol som šťastný, keď som videl že sa to dá robiť touto cestou. Keď sa spoja dlhoročné skúsenosti a know-how s úmyslom pomáhať, výsledkom sú spokojný ľudia.

Pribúdali mi pozitívne recenzie a ako som už spomenul, Orava je malá a ľudia sa veľmi rýchlo o všetkom dozvedia. Od toho momentu to išlo viac menej samo. Dobre, možno to nebolo zo dňa na deň ale z mesiaca na mesiac.

Tajomstvo môjho úspechu..

Tajomstvom toho že sa mi začalo dariť a ľudia za mnou chodili s radosťou, nebolo to že môj otec má množstvo rokov skúseností a vedomostí. Bola to skutočnosť, že som pre každého robil to, čo by som urobil aj ja sám pre seba. Verím v spravodlivú prácu, verím v to, že ak chcem niečo robiť dlhodobo dá sa to jedine správnou a poctivou cestou.

Prečo nie som len ďalší „finančňák“?

Radím len to čo naozaj funguje.

Radím iba to čomu sám verím a poradil by som to aj sebe.

Radím iba to čomu sám verím a poradil by som to aj sebe.

Najdôležitejšia hodnota v podnikaní aj v živote je pre mňa čestnosť. Nebudem vám tvrdiť že najlepšie poistenie môžete mať iba v poisťovni X, len aby som na tom zarobil pár euro navyše, ak existujú lepšie možnosti.

Viem aj zložité veci podať jednoducho a zrozumiteľne.

Nepotrebujem vás ohurovať odbornými výrazmi, ktorými nebudete sami rozumieť. Dôležité je pre mňa aby ste rozumeli to čo vám budem hovoriť, aby to pre vás malo naozajstný význam.

Mojím cieľom nie je zarábať na úkor ľudí.

Urobiť vám PZP za 800€ a pritom môžete za rovnaké poistenie platiť 250€ - to nie je moja cesta. Túto prácu chcem robiť dlhodobo, preto krátkodobý malý zárobok pre mňa nemá zmysel.

Mojou najväčšou motiváciou je spokojnosť ľudí ktorým pomáham.

Keď viem že ľudia ktorý za mnou prídu s problémom a odídu bez problému, ma dokáže nakopnúť viac ako ranná káva.

Čo o nás hovoria naši klienti

Certifikáty o odbornom vzdelaní

„Pavol, vedel by si takto pomôcť aj mne?“

Nemám čarovný prútik ktorým vyriešim všetky vaše problémy.

Ale môžem vám pomôcť v tom čo naozaj viem a využiť pri tom moje know-how, ktoré mne a mojím klientom, skutočne funguje:

Zistite že finančné služby sa dajú robiť aj slušne, odborne a čestne.